Milići iz Bjelica
I Milića crkva u Bjelice, Još kroza nju vire puškarnice, Tu pogibe osam Orlovića, od krvave sablje Ćuprilića…. “Gorski presto“
MILIĆI - U LJEŠKOPOLJU I CRMNICI
Kako to navodi prim.dr Đorđije Milić Milići u Lješkopolju slijedili su korake slavnog bratstva od kojeg potiču. Oni kako kaže svojim imenom prkose zaboravu.
Obilića zlatnu medalju dobili su:
Filip (Markov) Milić ( 1858-1943), Risto Krstov Milić, Stevan (Mujov) Milić,
Obilića srebrnu medalju dobili su:
Jole i Peko (Filipovi) MIlić,
Odlikovan ordenom Svetog Save V reda
Tomo (Mitrov) Milić,
Zlatna medalja za građanske zasluge
Milić Boža Mujo (Petko),
Perjanik
Bajo (Đokov) MIlić,
Lični ljekar M. Gadafija bio je Milić (Petrov) Ilija,
Takođe, prvi specijalista dječje i preventivne stomatologije i akupunturolog bio je Milić (Velja) Đorđije,
Ovo su samo neki od brojnih bratstvenika za koje smo smatrali da je pomen potreban. Spisak je mnogo duži.
"Milići iz Crmnice".
Prikaz: Slavko Milić
Milići su se početkom XVIII vijeka kada su tri brata Milića, sinovi Nenoja Vukotina ubili Turčina iz Ćeklića prebjegli u Crmnicu. Ova tri brata Stanoje, Vule i Martin prvo su se sklonili u Lapčićima kod Budve a zatim Vule i Martin dođoše u Limljane (Karuči) jedno ne naseljeno i pustahijsko mjesto. Stanoje je ostao kod svojih prijatelja Borilovića u Mainama. U jednom trenutku svog napornog života, strahom od odmazde ovi hrabri plemenici morali su da se prozovu " Bjelice ", ali i da promijene Krsnu slavu. Pop Janko, sin Vukana Milića im je nešto kasnije vratio prezime i Krsnu slavu. Slavili su Svetog Nikolu. Milići su ovom kraj bili uskoci, pa je vraćanje jakog prezimena bilo za neke mještane skoro neprihvatljivo. Danas ovi stasiti plemenici imaju veoma značajan ugled u Crnoj Gori, imaju preko 10 pasova, odnosno 280 godina što odgovora njihovom dolasku u Karuč.OGRANCI: Lazovići ( po Lazu), Radosavovići (po Radosavu), Đukanovići (po Đukanu).